K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Zužitkujte nenošené oblečení a vyrobte si scrunchies gumičky

Vytřídili jste šatník a přemýšlíte, jak ještě zužitkovat nenošené oblečení, abyste oddálili jeho vyhození? To je skvělý krok, neboť se díky vám nebude navyšovat množství textilního odpadu a jeho dopady na životní prostředí se nezhorší. A věřte tomu, že každý kus se počítá.
Pokud chcete zužitkovat vyřazené oblečení, můžete vyzkoušet upcyklaci. Je to zábavný proces, s nímž povýšíte produkt nižší kvality na vyšší. To znamená, že ze starého vytvoříte něco nového. A to s pomocí nůžek, jehly a nití. Způsobů, jak staré a nenošené oblečení přešít a ještě dál využívat, je mnoho. Jedna z nejjednodušších upcyklací je výroba scrunchies gumiček a my vám ukážeme, jak krok za krokem tyto doplňky do vlasů vyrobit.
 
Zužitkujte nenošené oblečení a vyrobte si scrunchies gumičky


Přichází na řadu práce s pruženkou. Její rozměry opět mohou být libovolné dle toho, jak moc chcete mít výslednou scrunchie elastickou. S pomocí zavíracího špendlíku si přichytíme jeden konec pruženky a protáhneme ji po celé délce tunelu.

Následuje sešití  oba konce pruženky k sobě. Ať už šijete ručně či na stroji, sešijte pruženku více stehy, ať jsou oba konce k sobě dobře připevněné a gumička se během natahování neroztrhne. Pruženku můžete spojit rovněž jednoduchým a pevným uzlem.
 
Výroba gumičky do vlasů

Zbývá nám sešití obou konců tunelu k sobě a tím pádem ukrytí gumičky do vnitřní části scrunchie. Jeden konec vsuneme do druhého a ten, který bude zvenku viditelný, ohneme dovnitř, abychom látku zahladili a nedrolila se. Protože se látka díky pružence nařasila, pracuje se s ní poněkud obtížněji než doposud. A proto se vyplatí před sešitím použít špendlíky ke správnému přichycení látky a ke zjednodušení manipulace s látkou. Máme-li vše upevněno, stačí látky k sobě rovným stehem přišít.
 
Sešijte oba konce dohromady
 
A je hotovo!
 
Gumičku můžete nosit i místo náramku

Gumička krásně podtrhne outfit