K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

+420 295 562 249 (Po-Pá 8:00 - 19:00)

Když jedna znamená víc než tři

Alžběta Málková

Něco o mně? Kromě standardních informací, které prozradí každý? Miluju pozorování lidí. Ty nekontrolovatelné okamžiky, kdy dělají věci nevědomky. To je pro mě relax a jeden ze způsobů, jak hledám inspiraci. Jinak žiju v Praze, aktuálně pomáhám lidem a firmám komunikovat na sociálních sítích a čekám na ten správný moment, abych si pořídila psa.

Zeptat se na sociálních sítí, jak se máš je mnohem snazší, než pozdravit na ulici. Dát pod fotku srdíčko je rychlejší než kompliment z očí do očí. Napsat motivační komentář je jednodušší, než nasednout do auta a pomáhat kamarádům vynášet nábytek do n

Když jedna znamená víc než tři

Zeptat se na sociálních sítí, jak se máš je mnohem snazší, než pozdravit na ulici. Dát pod fotku srdíčko je rychlejší než kompliment z očí do očí. Napsat motivační komentář je jednodušší, než nasednout do auta a pomáhat kamarádům vynášet nábytek do nového bytu.

 

Slovo přátelství dostalo s příchodem Facebooku trochu zavádějící význam. Virtuálně máme desítky, možná stovky přátel. Na Instagramu sledujeme životy ostatních od snídaně po noční návštěvu fastfoodu a vždycky nás potěší srdíčko i od naprostého cizince. Když ale přijde do tuhého, v seznamu posledních volaných čísel se nám opakuje pár stejných pořád a pořád dokola.

 

Už ve škole nás učili nezaměňovat slova kvalita a kvantita. Jen jsme jejich skutečným významům tenkrát nepřikládali takovou váhu. Možná proto, že jsme si nebyli stoprocentně jistí, zda je budeme v realitě běžného života potřebovat znát, a hlavně je umět rozlišit. Stejně jako postup při výpočtu kvadratické rovnice nebo rozdíl mezi durovými a molovými stupnicemi.

 

A jak to tak v životě chodí, teorie a praxe nejdou vždycky ruku v ruce. Může chvíli trvat, než objevíme dokonale padnoucí triko, na které se budeme moci spolehnout v pátek na večírku nebo ve čtvrtek na poradě. Stejně jako najít přátelé, kterým můžete říct pravdu do očí, protože vás nesoudí. Nebo poznají i přes krátkou zprávu na Messengeru, že nabídka na vysněnou práci je ta tam.

 

Všichni si projdou různými životními fázemi, ať už jde o styl nebo mezilidské vztahy. Někdo se může vydat cestou extrémů, někdo zas stylem, který neurazí, ani nenadchne. 

Osobně mám v botníku tenisky, se kterými jsem prošla už hodně měst a nikdy mě nezklamaly. Stačí trochu péče před každou novou sezónou a zatím se neloučíme. Na podzim pravidelně vytahuju černý vlněný kabát. Rodiče mi ho kupovali už tenkrát do tanečních. A ještě dnes na něj slýchám komplimenty od přátel nebo od paní v čistírně. A pak je tu oblíbená košile po tátovi. Když chci udělat dojem, vyžehlím si jí a zastrčím do sukně. Jinak si kolemjdoucí můžou myslet, že jsem si zapomněla převléct vršek pyžama.

 

Je to jednoduché. Na začátku nebo na konci dne máme všichni svých pár oblíbených kousků v šatníku nebo čísel v telefonním seznamu. Taková zrychlená volba pro život.